• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyesi Olduğumuz AğlarMedya Takip Sponsorumuz

SHUDER GMYK 15.DÖNEM Faaliyet Raporu (23 MART 2017 –30 EYLÜL 2017)

SOSYAL HİZMET UZMANLARI DERNEĞİ  GENEL MERKEZİ

15.DÖNEM FAALİYET RAPORU

(23 MART 2017 –30 EYLÜL 2017)

 

24.03.2017

Ruh Sağlığı Yasa Tasarısı Komisyon Çalışması:

TBMM Kadın-Erkek Eşitliği Komisyon Üyesi Aydın Milletvekili Deniz DEPBOY Başkanlığında yapılan Ruh Sağlığı Yasa Tasarısı Komisyon Çalışmasına Katılım Sağlandı. Yukarıda belirtilen tarihli çalışmaya; Derneği temsilen Genel Sekreter Esin POLAT ve SHUDER üyesi Sosyal Hizmet Uzmanı Ahmet Cemil ÖLÇER katılmışlardır. Yasa tasarısı çalışmaları  Genel Başkan Rahmiye BOZKURT ve Ahmet Cemil ÖLÇER tarafından takip edilmekte olup, çalışmalar devam etmektedir.

7-8 Nisan 2017

Süleyman Demirel Üniversitesi Eğirdir Sosyal Hizmet Ön Lisans Çalıştayı:

Çalıştayda SHUDER MYK  tarafından hazırlanan metin sunumu yapıldı. Metin dışında başka bir görüş bildirilmedi. Sosyal Hizmet ön lisans programından mezun olacak öğrencilerin Sosyal Hizmet alanında meslek elemanı olarak değil, “Ara-Teknik Elaman” olarak,büro işlerinde meslek elamanlarına yardımcı olmaları ve ön lisans ders içeriklerinin ise Sosyal Hizmet alanına göre değil, diğer profesyonel meslek elamanlarının ihtiyaçlarına göre belirlenmesi yönünde görüş sağlandı.Çalıştaya Dernek adına SHUDER Yönetim Kurulu Üyesi; Fayık YURTKULU katılmıştır.

20 Nisan 2017

Adalet Sistemi ile ilgili Toplantı

İlgili toplantıya SHUDER Yönetim Kurulu Üyesi  Zeynep MUTLU Katılmıştır.

21 Nisan 2017

Çocuklara Karşı Ticari  Cinsel Sömürüyle Mücadele  Ağı

SHUDER’İN 2013 yılından itibaren ortak olduğu ve çalışmalarını sürdürdüğü “Çocuklara Karşı Ticari  Cinsel Sömürüyle Mücadele  Ağı planlama toplantısına,Genel Başkan Rahmiye BOZKURT, Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep MUTLU, Yönetim Kurulu Üyesi Fayık YURTKULU katılmıştır.

21 Nisan 2017

Sağlık Emekçileri Sendikasının Olağan Genel Kurulu

Sağlık Emekçileri Sendikasının Olağan Genel Kurulu Açılış  davetine Genel Başkan Rahmiye BOZKURT katılmıştır

22 Nisan 2017

TUYUP projesi

TUYUP projesi kapsamında daha önce eğitime katılan meslektaşlarımıza sertifikaları, sosyal kültürel etkinlikler komisyonunca organize edilen dernek üyelerimizden olan, Derya YELEKÇİ, Fikri AKBİN ve  Çağrı SEVİN'den oluşan müzik grubunun şarkıları eşliğinde verildi. Yaklaşık 50 katılımcının yer aldığı sertifika törenine dernek yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra, sertifika almaya hak kazanan meslektaşlarımız katılmışlardır.

24 Nisan 2017

Ziyaret

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümünden Prof. Dr. Nurdan DUMAN ziyaret edildi. Ziyaret kapsamında, Üniversite bünyesinde bulunan Sosyal Hizmet Bölümü ve  SHUDER arasında ki  karşılıklı işbirliği ve  dayanışmanın önemine vurgu yapılarak, Sorunlar tartışıldı.Prof Dr. Nurdan DUMAN’A SHUDER’E  verdiği destekler için teşekkür edildi. Ziyarete Genel Başkan,Rahmiye BOZKURT, Başkan Yardımcısı,Abdullah ÖZBAY, Genel Sekreter,Esin POLAT Genel Sayman, Çiğdem KARAHAN BEDİR katılmıştır.

26 Nisan 2017

Yerel eşitlik çalıştayı

Çankaya Belediyesinin, davetlisi olarak, Yerel eşitlik çalıştayına katılım sağlandı. Çalıştay çıktısı olarak, yerel düzeyde yapılacak çalışmalar için İzleme ve Değerlendirme Kurulu oluşturulması kararlaştırıldı. Genel Sekreter,Esin POLAT İzleme ve Değerlendirme Kurulunda görev aldı. İzleme ve Değerlendirme Kurulunda, Kadın ve diğer  dezavantajlı bireyler ile çalışma yürüten sivil toplum örgütlerinin temsilcileri yer almaktadır. İlgili Çalıştaya, Genel Sekreter Esin POLAT ve Genel Sayman Çiğdem KARAHAN BEDİR katılmıştır.

26 04.2017

CIF Sweden

ülkelerarası değişim programı çerçevesinde Türkiye temsilcileri aracılığı ile Almanya ve İspanya'dan Türkiye'deki sosyal Hizmet uygulamalarını yerinde görmek ve bilgi alışverişinde bulunmak amacıyla, Dernek Genel Merkezini ziyaret ettiler. Ziyaret kapsamında,Genel Başkan Rahmiye Bozkurt tarafından İlgili ziyaretçilere derneğin tarihsel süreci ve mesleki çalışmalar konusunda brifing verildi. Almanya ve İspanya'dan katılan Sosyal Hizmet uzmanları da, ülkelerinde  ki sosyal hizmet uygulamaları ve çalışanların özlük hakları ile ilgili olarak brifing verdiler. Geniş katılımlı olan toplantıya, Sosyal Hizmet Bölümü öğrencileri,CIF Türkiye temsilcileri, Genel Merkez Yönetim kurulu üyeleri katılım sağlamışlardır.

2 Mayıs 2017

Ziyaret

Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü Başkanı: Prof Dr. Sunay İL Ziyaret edilmiş ve yeni yönetim olarak karşılıklı işbirliği ve dayanışmanın önemine vurgu yapılmıştır. Ziyarete Genel Başkan Rahmiye BOZKURT ve Genel Başkan Yard. Abdullah ÖZBAY katılmıştır.

3 Mayıs 2017

RSYT

TBMM de devam eden Ruh Sağlığı Yasa Tasarısı Komisyon Çalışmalarına Genel Başkan Rahmiye BOZKURT ve SHUDER üyesi  Ahmet Cemil ÖLÇER katılmıştır. Yukarıda da belirtildiği üzere çalışmalar devam etmektedir.

5 Mayıs 2017

Ziyaret

Başkent Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü Anabilim Dalı Başkanı: Prof Dr. Işıl Bulut ziyaret edildi. Ziyaret kapsamında bölüm ile karşılıklı dayanışma ve işbirliğine değinilerek, Sosyal Hizmet Alanında ki sorunlara vurgu yapıldı. Ziyaret amaçlı yapılan toplantıya Prof. Dr. Ertan KAHRAMANOĞLU, Arş. Görevlisi M.Can AKTAN, Arş Görevlisi Merve PAK, Genel Başkan Rahmiye BOZKURT ve Genel Sayman  Çiğdem KARAHAN BEDİR katılmıştır.

08-09 Mayıs 2017

Uzun Süreli Bakım Çalıştayı

Sağlık Bakanlığı ,Türkiye Halk Sağlığı ve Dünya Sağlık Örgütünün ortaklaşa düzenlediği Uzun Süreli Bakım Çalıştayına Genel Sayman Çiğdem KARAHAN BEDİR katılım sağlamıştır

10 Mayıs 2017

Ziyaret

Ankara Üniversitesi Bölüm Başkanı Prof. Dr.Veli DUYAN ziyaret edilmiş, ziyaret kapsamında karşılıklı işbirliği ve dayanışmanın önemine vurgu yapılarak, Sosyal Hizmet Alanında ki sorunlar tartışılmıştır. İlgili ziyarete Genel Başkan Rahmiye BOZKURT, Genel Sayman Çiğdem KARAHAN BEDİR ve Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep MUTLU katılmıştır.

10 Mayıs 2017

Yazar Alim Yavuz ile birlikte söyleşi

Dernek Genel Merkezinde Manisa şubesi Üyesi Sosyal Hizmet Uzmanı ve Yazar Alim Yavuz ile birlikte söyleşi ve etkinlik planlaması için toplanıldı. Toplantıya Genel Başkan Rahmiye BOZKURT, Genel Sayman Çiğdem KARAHAN BEDİR, Veznedar Tülin Kunar, Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Mutlu ve Sosyal Kültürel Etkinlikler Komisyon Üyemiz Cevat ÜSTÜN katılmıştır.

11 Mayıs 2017

Kırmızı Şemsiye Derneği

Kırmızı Şemsiye Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Ofis Koordinatörü tarafından Derneğimiz ziyaret edildi. Söz konusu ziyaret kapsamında işbirliğinin önemine vurgu yapılarak, LGBTİ’lerin sorunları tartışıldı. İlgili toplantıya Genel Başkan Rahmiye BOZKURT ve Çiğdem KARAHAN BEDİR katılmıştır.

11 Mayıs 2017

LÖSEV gönüllüsü Avukat Seçil ÖZDİKMENLİ görüşmesi

LÖSEV gönüllüsü Avukat Seçil ÖZDİKMENLİ ve Ankara Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümünden Doç. Dr. Gonca POLAT tarafından organize edilen ve Dernek binasında gerçekleştirilen LÖSEV ve Sosyal Hizmet Mesleğinin önemi ve Sosyal Hizmet Uzmanlarının İstihdamı konulu söyleşiye Genel Başkan Rahmiye ve Genel Sayman Çğdem KARAHAN BEDİR katılmıştır.

16 Mayıs 2017

Atanamayan Sağlıkçılar Platform toplantısı

Ankara Üniversitesi Akademi Restorantta düzenlenen Atanamayan Sağlıkçılar Platform toplantısında Sağlık çalışanlarını temsilen 25 Sivil Toplum Kuruluşu katıldı. Derneği temsilen Söz konusu toplantıya Genel Başkan Rahmiye BOZKURT katılmıştır.

17 Mayıs2017

Cezaevleri ile ilgili proje toplantısı

Adalet Bakanlığı tarafından düzenlenen, Cezaevleri ile ilgili proje toplantısına, Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep MUTLU ile Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Can ÖZKAYA katılmıştır.

18 Mayıs 2017

Prof. Dr. Sema KUT’UN cenaze töreni

H.Ü.İİBF Tuğrul Çubukçu Salonunda düzenlenen Sosyal Hizmet Bölümü ve Dernek Kurucu Başkanlarından Prof. Dr. Sema KUT’UN cenaze törenine Genel Başkan Rahmiye BOZKURT, Genel Sayman Çiğdem KARAHAN BEDİR Katılmıştır.

18 Mayıs 2017

Sosyal Hizmet Mesleği ve çalışma alanları ile ilgili tanıtım günleri

Final Temel Lisesi tarafından organize edilen meslek tanıtım günlerine, Sosyal Hizmet Mesleği ve çalışma alanları ile ilgili tanıtım günlerine, Genel Başkan Yard. Abdullah ÖZBAY ile Genel Sayman Çiğdem KARAHAN BEDİR katılmıştır

23 Mayıs 2017

Denetimli Serbestlik Personeli Derneği Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri

Çalışmalarını Mersin'de sürdüren Denetimli Serbestlik Personeli Derneği Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından SHUDER ziyaret edildi. Ziyaret amaçlı gerçekleşen toplantıda,Denetim Serbestlikte Sosyal İçerme Projelerinde ortak çalışma ve işbirliğine ilişkin fikir alışverişinde bulunuldu. İlgili toplantıya, Genel Başkan,Rahmiye BOZKURT,Genel Sekreter Esin POLAT, Genel Sayman Çiğdem KARAHAN BEDİR,  Veznedar Tülin KUNAR, Yönetim Kurulu Üyesi, Mehmet Can ÖZKAYA ve Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep MUTLU katılmıştır

23 Mayıs 2017

Sağlık Emek Grubunun tebrik ziyareti

Türk Tabipler Birliği Genel Sekreteri, Hemşireler Derneği Başkanı ve Sağlık Emekçileri Sendikası Genel Eş Başkanı  Dernek Yönetim Kurulu Üyelerini tebrik ziyaretinde bulundular. Sağlık alanında yaşanan sorunları da konuşulduğu ziyaret kapsamında sağlık alanında çalışan derneklerin de yer aldığı, sağlık platform çalışmalarına katılım konusunda karar verildi. İlgili toplantıya Genel Başkan Rahmiye BOZKURT, Genel Sekreter Esin POLAT, Genel Sayman Çiğdem KARAHAN BEDİR, Veznedar Tülin KUNAR, Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep MUTLU, Yönetim Kurulu Üyesi Fayık YURTKULU katılmıştır

28 Mayıs 2017

SHUDER Şube Başkanları ile 15. Dönem Yönetim Kurulu tanışma ve koordinasyon toplantısı

SHUDER Şube Başkanları ile 15. Dönem Yönetim Kurulu tanışma ve koordinasyon toplantısı yapıldı. Şube Başkanları tarafından yaptıkları çalışmalar  hakkında brifing verdiler. Karşılıklı işbirliğinin ve üye sayısının artırmaya ve dernek yeri satın alınması konusunda fikir alışverişinde bulunuldu. Toplantıya Şube Başkanlarının yanı sıra,SHUDER Genel Başkanı Rahmiye BOZKURT  ile Genel Merkez Yönetim Kurulu üyelerinin tamamı  katılmıştır

29.30.31 Mayıs 2017

Uluslararası Sosyal Hizmet Kongresine ve 29 Mayıs Akşamı Gala Yemeği

H.Ü İİBF Sosyal Hizmet Bölümü İle ortaklaşa düzenlenen Uluslararası Sosyal Hizmet Kongresine ve 29 Mayıs Akşamı Gala Yemeğine katılım sağlandı. Kongreye Genel Başkan Rahmiye BOZKURT ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyelerinin tamamı katılmıştır

6 Haziran 2017

Türk  Eczacılar Birliği  ziyareti

Sağlık Emek Grubu( TTB,Diş Hekimleri Odası, Türk Diş Hekimleri Birliği, SES ) Temsilcileri ile birlikte, Türk  Eczacılar Birliği  ziyaret edildi. Ziyarete SHUDER'İ temsilen Genel Başkan Rahmiye BOZKURT ve Yönetim Kurulu Üyesi Fayık YURTKULU katılmıştır

11 Haziran 2017

Atanamayan Sosyal Hizmet Uzmanları

Dernek Genel Merkezinde atanamayan Sosyal Hizmet Uzmanlarını temsilen altı Sosyal Hizmet Uzmanı ile birlikte toplantı yapıldı. Toplantı da sorunlar ile birlikte atanamayan Sosyal Hizmet Uzmanlarına ilişkin  dernek bünyesinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi. İlgili toplantıya Genel Başkan Rahmiye BOZKURT, Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep MUTLU ve Yönetim Kurulu Üyesi Ergin BALCI katılmıştır

13 Haziran 2017

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp GÜNDÜZ ziyareti

Atanamayan Sağlık Çalışanları Toplantısına katılım sağlandı. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp GÜNDÜZ Platform üyeleri ile birlikte ziyaret edildi. Atanamayan sağlık çalışanlarına ilişkin sorunların dile getirildiği ziyarete SHUDER'İ temsilen Genel Başkan Rahmiye BOZKURT ve Genel Sayman Çiğdem KARAHAN BEDİR katılmıştır

13 Haziran 2017

Çocuğa Karşı Şiddetin Önlenmesi için;  Çocuğa Karşı Şiddetin Önlenmesi İçin  Mücadele Ortaklık Ağı

Çocuğa Karşı Şiddetin Önlenmesi için;  Çocuğa Karşı Şiddetin Önlenmesi İçin  Mücadele Ortaklık Ağı'nın yürütme kurulu toplantısına katılım sağlandı. İlgili toplantıya; Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep MUTLU katılmıştır

13 Haziran 2017

Çocuğa Karşı Şiddetin Önlenmesi için;  Çocuğa Karşı Şiddetin Önlenmesi İçin  Mücadele Ortaklık Ağı

Çocuğa Karşı Şiddetin Önlenmesi İçin, Çocuğa Karşı Şiddetin Önlenmesi İçin Mücadele Ortaklık Ağı ile Çocuktan Sorumlu Ombusdman İşbirliği Toplantısına katılım sağlandı. İlgili toplantıya; Yönetim Kurulu Üyesi Fayık YURTKULU katılmıştır

14 Haziran 2017

Basın Bildirisi

Atanamayan Sağlık Çalışanları Platformu ile birlikte hazırlanan Basın Bildirisine SHUDER olarak imza atıldı ancak yönetim kurulunun aldığı karar doğrultusunda Basın açıklamasının yöntemi konusunda etik sorunlar olduğu gerekçesiyle Basın Açıklamasına katılım gerçekleşmedi.

15 Haziran 2017

Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü Mezuniyet Töreni

Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü Mezuniyet Töreni davetine;  SHUDER Genel Merkezini temsilen; Genel Başkan Rahmiye BOZKURT ve Genel Sekreter Esin POLAT katılmıştır

16 Haziran 2017

Konya SHUDER şubesinin iftar yemeği

Konya SHUDER şubesinin üyeleri için düzenlediği iftar yemeğine katılım sağlandı.  İftar yemeği davetine, SHUDER Genel Merkezini temsilen, Genel Başkan Rahmiye BOZKURT katılmıştır.

17 Haziran 2017

Refakatsiz Sığınmacı Çocuklar

Koruyucu Aile Evlat Edinme Derneği (KOREV) tarafından  Ankara İç Kale Otelde düzenlenen;" Refakatsiz Sığınmacı Çocuklar" konulu Çalıştaya katılım sağlandı. Çalıştaya Genel Sekreter Esin POLAT katılmıştır

20 Haziran 2017

H.Ü.İİBF. Sosyal Hizmet Bölümü Mezuniyet Töreni

H.Ü.İİBF. Sosyal Hizmet Bölümü Mezuniyet Törenine SHUDER Genel Merkezi Temsilen; Genel Başkan Rahmiye BOZKURT ile Genel Başkan Yardımcısı Abdullah ÖZBAY katılmıştır

20 Haziran 2017

Çankaya Belediyesi Kadın Hizmetleri Şubesi tarafından organize edilen İftar yemeği

Ana Kucağı Eğitilebilir Zihin Engelliler ve Ailelerini Koruma Derneği ile Çankaya Belediyesi Kadın Hizmetleri Şubesi tarafından organize edilen İftar yemeği davetine katılım sağlandı. İlgili davete SHUDER Genel Merkezi temsilen; Genel Sekreter Esin POLAT katılmıştır

22 Haziran2017

Başkent Üniversitesi SBF Sosyal Hizmet Bölümü Mezuniyet Töreni

Başkent Üniversitesi SBF Sosyal Hizmet Bölümü Mezuniyet Törenine SHUDER Genel Merkezini temsilen Genel Sekreter Esin POLAT  ile Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep MUTLU katılmıştır

5 Temmuz 2017

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümünün Mezuniyet Töreni

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümünün Mezuniyet Töreni davetine katılım sağlanmıştır. Mezuniyet törenine,SHUDER Genel Merkezini temsilen Genel Başkan Rahmiye BOZKURT katılmıştır

4- 5 Temmuz 2017

Sivil Toplum Geliştirme Merkezinin, Sivil Toplum Kuruluşlarını ve Platformlarını güçlendirme ağı toplantısı

Sivil Toplum Geliştirme Merkezinin, Sivil Toplum Kuruluşlarını ve Platformlarını güçlendirme ağı toplantısına katılım sağlandı. Toplantıya SHUDER'İ temsilen Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep MUTLU katılmıştır

17-18 Temmuz 2017

Çocuk Ombudsmanlığı

Çocuğa Karşı Şiddeti Önleme Ortaklık Ağının Eskişehir İlinde düzenlediği;Çocuk Ombudsmanlığı konulu toplantıya katılım sağlandı. İlgili Toplantıya  Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep MUTLU katılmıştır

18 Temmuz 2017

Mağdur Hakları  Yasa Tasarısına katkı

Adalet Bakanlığı Mağdur Hakları  Yasa Tasarısına katkı vermek amacıyla Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep MUTLU tarafından hazırlanan görüş ve önerileri içeren rapor  resmi yazıyla, Adalet Bakanlığına iletildi.

4 Ağustos 2017

Ropörtaj

SHUDER Genel Merkezinde; Çocuk Evleri ile ilgili olarak, Duvar Gazetesi Muhabiri Çınar LİVANE ÖZER tarafından Genel Başkan Rahmiye BOZKURT ile röportaj yapılmıştır

8 Ağustos 2017

MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Rehberlik Hizmetleri Daire Başkanı Seyfettin TORAMAN ziyaret

MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Rehberlik Hizmetleri Daire Başkanı Seyfettin TORAMAN ziyaret edildi. Söz konusu ziyaret kapsamında, Okul Sosyal Hizmeti ve Mevzuat görüşüldü. Ziyarete; Genel Başkan Rahmiye BOZKURT,Genel Sayman Çiğdem KARAHAN BEDİR, Okul Sosyal Hizmeti Komisyon Üyesi Sedat TÜRKERİ katılmıştır

10 Ağustos 2017

YÖK Hukuk Müşaviri Adem GELİR ile görüşme

Sağlıkta Lisans Tamamlama Danıştay Kararının Uygulanması konusu ile ilgili olarak YÖK Hukuk Müşaviri Adem GELİR ile görüşme yapıldı. Söz konusu görüşmeye, Genel Başkan Rahmiye BOZKURT, Genel Sayman Çiğdem KARAHAN BEDİR, Prof. Dr. Kasım KARATAŞ ve Doç. Dr. Kamil ALPTEKİN katılmıştır

11 Ağustos 2017

Bilgi Notu niteliğinde bir mektup gönderilmesi

Sağlıkta Lisans Tamamlama konusunda Sağlık Alanında Faaliyet gösteren Lisans Derneklerinin toplantısına katılım sağlandı. Toplantıda YÖK Yetkilileri ile görüşme yapılması ve konuyla ilgili olarak, Bilgi Notu niteliğinde bir mektup gönderilmesi kararlaştırıldı. İlgili toplantıya; Genel Başkan Rahmiye BOZKURT ve  Veznedar Tülin KUNAR katılmıştır.

11 Ağustos 2017

Röportaj

SHUDER Genel Merkezinde; Altı Nokta Körler Derneği Dergisi için, Sultan KARATAŞ tarafından, Genel Başkan Rahmiye BOZKURT ile Röportaj yapılmıştır

25-26 Eylül 2017

Sosyal İçerme ve Kurumsal Kapasitenin Geliştirilmesi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının yürütmekte olduğu Sosyal İçerme ve Kurumsal Kapasitenin Geliştirilmesi üst başlıklı Avrupa Birliği Projesi kapsamında  Ankara Point Otelde gerçekleştirilen 'Çocuk' temalı yuvarlak masa toplantısına YK Üyesi Zeynep MUTLU katılmıştır

 

25 Elül 2017

YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. M. İ. Safa KAPICIOĞLU’nu ziyaret

Sağlık Lisans Dernekleri ile birlikte,  sınavsız sağlıkta lisans tamamlama uygulaması ile ilgili olarak YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. M. İ. Safa KAPICIOĞLU’nu ziyarete Genel Başkan Rahmiye BOZKURT katılmıştır.

 

3 Ekim 2017

Adli Görüşme Odaları

 UNİCEF ve Çocuk Koruma  Merkezi işbirliğinde yapılan Adliye binalarında oluşturulan (AGO) Adli görüşme odaları ile ilgili kapasite geliştirme, sorunların tartışılması amacıyla yapılan çalıştaya  Genel Sekreter Esin Polat katılmıştır.

5 Ekim 2017

HÜ İİBF Dekanı Prof. Dr. Sunay İl tebrik ziyareti

HÜ İİBF Dekanı Prof. Dr. Sunay İl’e yeni görevinden dolayı tebrik ziyaretine gidilmiştir. Ziyarete   Genel Başkan  Rahmiye Bozkurt,  Genel Başkan  Yardımcısı Abdullah Özbay, Genel Sayman Çiğdem Karahan ve YK Üyesi Zeynep Mutlu katılmıştır.

16 Ekim 2017

Okullarda Akran Zorbalığına Hayır Kampanyası

ICC (Uluslararası Çocuk Merkezi) – Çocuğa Karşı Şiddeti Önleme Ortaklık Ağı tarafından yürütülen “Okullarda Akran Zorbalığına Hayır” Kampanyası açılışı ve Akran Zorbalığı ile Mücadele Deneyim Paylaşımı toplantısına Gordion Otelde Genel Başkan Rahmiye Bozkurt, YK Üyesi Zeynep Mutlu (Konuşmacı)  katılmıştır.

16 E kim 2017

Afetlerde Psiko Sosyal Hizmet Birliği

 Kızılay Genel Merkezi başkanlığında, APSHB protokolü  çerçevesinde APSHB ne üye ilgili STK larla değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya  Genel Sekreter Esin Polat katılmıştır.

17 Ekim 2017

BÜ SBF SHB Panele katılım

Başkent Üniversitesi SBF Sosyal Hizmet Bölümü’nde “Sosyal Hizmet Eğitiminde Yaz Uygulamaları” konulu panel etkinliğine  Genel Başkan Rahmiye Bozkurt katılmıştır.

24 Ekim 2017

ÇKŞÖOA –Kamu Denetçiliği toplantısı

Çocuğa Karşı Şiddeti Önleme Ortaklık Ağı tarafından Gordion Otelde gerçekleştirilen “Batı Balkanlar ve Türkiye’de Çocukların Şiddetten Korunması ve Engelli Çocukların Sosyal İçerilmesinin Desteklenmesi Projesi” toplantısına  Genel Başkan Rahmiye Bozkurt ve Genel Sekreter Esin Polat katılmıştır.

27 Ekim 2017

Uluslararası Göç Örgütü görüşmesi

Uluslararası Göç Örgütü’nden Eren Özorpak ile sosyal hizmet uzmanlarının bu kurum çalışmalarında daha yoğun ve etkin istihdamı ve bunun sağlanması yönünde görüşme yapılmıştır. Görüşmeye  Genel Başkan Rahmiye Bozkurt ve Genel Sekreter Esin Polat katılmıştır.

 

 

 

2 Kasım 2017

AÜ Beşeri Bilimler Fakültesi Oltu SHB Konferans

AÜ BBF Sosyal Hizmet Bölümü’nün talebi üzerine, lisans 1-2. Sınıf öğrencilerine sosyal hizmet mesleği, çalışma alanları, SHUDER ve çalışmaları hakkında konferans  Genel Başkan Rahmiye Bozkurt ve  Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Özbay tarafından Oltu Sosyal Hizmet Bölümü’nde verilmiştir.

4-5 Kasım 2017

Mülteci – Der Atölye Çalışması

Mülteci-Der tarafından SHUDER üyelerine verilen “Mülteciler ve Ayrımcı Tutum Karşıtlığı” konulu atölye çalışması Ankara Plaza otelde gerçekleştirildi. Eğitime SHUDER YK dan Zeynep Mutlu, Fayık Yurtkulu ve Ergin Balcı katılımcı olmuş,  Genel Başkan Rahmiye Bozkurt sertifika törenine katılmıştır.

6 Kasım 2017

HÜ İİBF SHB Konferans

HÜ İİBF Sosyal Hizmet Bölümü 4. Sınıf öğrencilerine Arş. Gör. Burcu Hatiboğlu Eren’in daveti üzerine “Sivil Toplum ve SHUDER” konulu konferans  Genel Başkan Rahmiye Bozkurt tarafından verilmiştir. 

8 Kasım 2017

SGK Sempozyumu

SGK Başkanlığında SADEFE organizasyonu olan “İş Sağlığı ve Güvenliğinde Psiko-Sosyal Riskler Sempozyumu” na Genel Başkan Rahmiye Bozkurt katılmıştır.

30 Kasım 2017

Çocuk Evlilikleriyle Mücadelede Yeni Stratejiler ve İşbirliğinde Kamu ve  Sivil Toplum  Diyaloğu

 Uçan Süpürge Kadın İletişim Araştırmaları Derneği Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları(USKİAD) Kolektifi ve Küresel Kadın Fonu ortaklığında yürütülen” Çocuk Yaşta Evlilik Büyük Geliyor “Projesi kapsamında kamu ve sivil toplum ağını güçlendirme çalıştayı düzenlenmiştir. İlgili çalıştaya  Genel sekreter Esin Polat katılmıştır.

 Ayrıca, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan çocuk evliliklerin önlenmesine ilişkin Eylem  Planı kapsamında, İşbirliği amacıyla,Derneğimizin öneri ve görüşlerini içeren rapor hazırlanarak, ilgili Genel Müdürlüğüne ,ayrıca yukarıda ki  proje kapsamında, çocuk yaş   evlilikleri mücadele amaçlı önerilerin yer aldığı geri bildirim formun da doldurularak  USKİAD ‘a  gönderilmiştir.

3 Aralık 2017

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Dayanışma Günü Etkinliği

 25 Kasım-3 Aralık  tarihlerinde kutlanan  Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Dayanışma Günü Kapsamında Dernek adresinde, Esin Polat tarafından Kadın Yoksulluğu ve Şiddet konulu söyleşi gerçekleştirilmiştir. Söyleşi sonrası  Dernek üyemiz Fikri Akbin  Müzik dinletisiyle etkinliğe destek vermiştir. Etkinliğe  Genel Başkan ve Yönetim Kurulu üyelerinin yanı sıra dernek üyelerimiz ile birlikte  dışardan katılım sağlanmıştır.

7 Aralık 2017

İstanbul Aydın Üniversitesi’nin daveti

İstanbul Aydın Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölüm Başkanı Prof. Dr. Uğur Tekin’in birlikte yapılabilecek bir çalıştay konusunun değerlendirileceği toplantıya daveti üzerine Aydın Üniversitesi’ne  Genel Başkan Rahmiye Bozkurt ve SHU /Eğitim Uzmanı Sedat Türkeri giderek toplantıya katılmışlardır.

13 Aralık 2017

ÖZBAKDER ziyareti

Başkent Öğretmenevi’nde Özel Bakım Merkezleri Derneği’nin KYS eğitim çalışmalarına katılan meslektaşlarımız ve Dernek Başkanı Hüseyin Kahveci ile görüşülmüş, SHUDER adına eğitime katılanlara kısa bir selamlama konuşması  Genel Başkan Rahmiye Bozkurt tarafından yapılmıştır.

25-26 Aralık 2017

Kocaeli Çalıştayı

Çocuk Koruma Sistemi üzerine Kocaeli’de gerçekleştirilen çalıştaya YK üyesi Zeynep Mutlu, Fayık Yurtkulu ve derneğimiz üyesi SHU Yaşar Çavdar  katılmıştır.

8-9 Aralık 2017

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi  ve SHOD ortak çalıştayı

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi’nde SHOD ile ortaklaşa gerçekleştirilen  Sosyal Hizmet Eğitiminde Ulusal Eğitim Standartlarının Değerlendirilmesi ve Geliştirilmesi” konu başlıklı 7. Sosyal Hizmet Eğitim Çalıştayına YK Üyesi Fayık Yurtkulu katılmıştır.

14-15 Aralık 2017

Ulusal Ruh Sağlığı Eylem Planı

SB tarafından gerçekleştirilen “Ulusal Ruh Sağlığı Eylem Planı Gözden Geçirme Toplantısı”na  Genel Başkan Rahmiye Bozkurt, Genel Sayman Çiğdem Karahan ve SHU/Aile ve Evlilik Danışmanı, EMDR Travma Terapisti Ahmet Cemil Ölçer katılmıştır.

22 Aralık 2017

Yılbaşı etkinliği

SHUDER Ankara Şube tarafından organize edilen ve SHUDER yılbaşı etkinliğine SHUDER GM YK olarak katılım sağlanmıştır.

22-23 Aralık 2017

11. Kalkınma Planı Komisyon Toplantısı

Kalkınma Bakanlığı daveti üzerine 11. Kalkınma Planı Komisyon toplantıları kapsamında sosyal yardımlar İhtisas  komisyonu toplantısına Genel Sekreter Esin Polat katılmıştır.

24 Mart -     31 Aralık 2017

Ruh Sağlığı Yasa Tasarısı

TBMM Kadın-Erkek Eşitliği Komisyon Üyesi Aydın Milletvekili Deniz DEPBOY Başkanlığında yapılan Ruh Sağlığı Yasa Tasarısı Komisyon Çalışmasına yıl boyunca düzenli bir şekilde katılım sağlanmış, mesleğimizin yasa tasarısında doğru ve yerinde yer alması için gerekli çalışmalar yapılmış, görüşler bildirilmiş ve tasarıya eklenmesi sağlanmıştır.

26 Aralık 2017

UNFPA Okul SH

UNFPA – TAPV işbirliği ile gerçekleştirilen “Okulda Ergen ve Ergen Sağlığı Eğitimi İstişare Toplantısı”na  Genel Başkan Rahmiye Bozkurt, SHU/Eğitim Uzmanı Sedat Türkeri, SHU Nihat Tarımeri katılmıştır.

29 Aralık 2017

Çankaya Belediyesi

Çankaya Belediyesi Toplumsal Cinsiyet Yerel Eşitlik Eylem Planı kapsamında yapılan yıl sonu değerlendirme toplantısına Genel Sekreter Esin Polat katılmıştır.

18 Mart – 31 Aralık 2017

Dernek Yeri alma çalışmaları

Daha önceki SHUDER GMYK tarafından başlatılmış olan ve mali komisyon eliyle yürütülen dernek yeri alma çalışmaları, 15. Dönem GMYK ve mali komisyon tarafından yoğun ev sürekli bir şekilde sürdürülmüş, 2018 yılı içinde bir yer almayı hedef olarak belirlemiştir.

SHUDER Genel Merkezi bünyesinde oluşturulan Komisyon Çalışmalarımız ise devam etmektedir.

                                                                                                            SHUDER
  Genel Merkez Yönetim Kurulu Adına
                                                                                                                      Genel Başkan
 Rahmiye BOZKURT